774 756 661 Výhody s newsletterem

Katalog » Časopis » Jak zhubnout část II. - Dukanova dieta

Jak zhubnout část II. - Dukanova dieta

Jak zhubnout část II. - Dukanova dieta

Dukanova dieta u nás zatím není příliš známá, avšak lidé v Británii, Francii a Polsku si ji už stihli oblíbit. Dukanova dieta, která byla vytvořena Dr. Pierrem Dukanen (francouzský odborník a expert na výživu) a o které také napsal knihu

„Neumím zhubnout“, je založena na radikálním omezování příjmu potravin s vysokým obsahem cukru a dává přednost bílkovinné stravě.


Dukanova dieta udělala sama sobě velkou reklamu skrze matku anglické princezny Kate Middletonové, která s pomocí této diety výrazně zhubla před královskou svatbou. Dukanova dieta je u celebrit poměrně oblíbená, drží se jí například Jennifer Lopez nebo Gisele Bündchen.


Dukanova dieta je rozdělena do čtyř fází:


Dukanova dieta – první fáze (útočná):
V první fázi se konzumují čisté bílkoviny a kvůli tomu je nutné hodně změnit svůj jídelníček. Povolené potraviny jsou pouze vejce, maso, nízkotučný tvaroh a všechny potraviny s vysokým obsahem bílkovin a s nízkou hladinou sacharidů a tuků. V krátkém čase tělo shodí několik kilo, ale svalová hmota se přitom neodbourává. Délka první fáze závisí na tom, kolik kilo chcete shodit. Dva dny první fáze pro 5 kg a méně, tři dny pro 5 kg až 10 kg. Dukanova dieta se nedoporučuje, pokud byste chtěli shodit více než deset kilo.

Dukanova dieta – druhá fáze (plynulá):
Během této fáze můžete do svého jídelníčku přidat zeleninu (rajčata, brokolici, pórek, mrkev,…). Vyhněte se rýži a bramborám. V této fázi se střídají dny (po 5-7 dnech), kdy přijímáte jen bílkoviny se dny, kdy můžete jíst i zeleninu. Fáze trvá tak dlouho, dokud nemáte hmotnost, kterou jste si na začátku diety určili.

Dukanova dieta – třetí fáze (upevňující):
Třetí fáze je z Dukanovy diety nejdůležitější a zajišťuje, aby nedošlo k jo-jo efektu. Do svého jídelníčku můžete přidat jedno ovoce denně, dva krajíce celozrnného pečiva a například 30 – 40 gramů sýra. Určitě se vyhněte oříškům, hroznovému vínu, banánům a třešním. Dvakrát do týdne si můžete dát jídlo, které obsahuje škrob (těstoviny, rýži, brambory nebo čočku). Délka této fáze závisí na tom, kolik kilo jste zhubli. Za každé shozené kilo to dělá 10 dnů třetí fáze.

Dukanova dieta – čtvrtá fáze (stabilizační):
Poslední fáze je dlouhodobá a jsou v ní zahrnuty téměř všechny pokrmy, ale v určitém množství. Ovšem stále musíte dodržovat jedenkrát do týdne bílkovinný den. Je také dobré denně jíst tři lžičky ovesných otrub.

Při počátečních fází Dukanovy diety byste neměli v žádném případě požívat alkohol, zvláště ten tvrdý. Nejen že vaše tělo dehydratuje, ale je také velmi kalorický. Od třetí fáze se povoluje alkohol jen ve velmi malé míře, sklenka vína či třetinka piva týdně vašemu organismu neuškodí.


Dukanova dieta je tématem mnoha diskuzí, přičemž její účinnost a výsledky jsou velmi nejednoznačné. Podle lékařů není moc bezpečná a také způsobuje jo-jo efekt, kdy se tuky hromadí v oblasti břicha. A to může být příčinou chronických onemocnění jako je hypertenze, kardiovaskulární problémy, onemocnění jater, diabetes 2. Typu nebo spánková apnoe.


Francouzskými weby byl uspořádán internetový průzkum, jehož předmětem byla právě Dukanova dieta, a zúčastnilo se ho 4 761 osob, z toho 90 % žen. Bylo zjištěno, že 80 % žen, kterým Dukanova dieta pomohla zhubnout, se dostalo zpět na svou původní váhu do 3 – 4 let.

 

 

EROTICKÉ PRÁDLO

EROTICKÉ HRAČKY

FEROMONY


Ověřeno našimi zákazníky

Sexy košilka předčila mé očekávání a růžový pomocník.. perfektní děkuji :-)

KIKI, 27. 09. 2022

5*

Perfektní a rychlá komunikace se slečnou na zákaznické lince, ochota poradit, milé a vstřícné vystupování.

ZUZANA, 15.09. 2022

4*

Kvalita, cena a rychlost dodání- super

JANA S., 18. 09. 2022

5*

Výborné jednání, kvalita zboží na vysoké úrovni. Velká spokojenost.

MICI, 22. 09. 2022

5*

Důležité odkazy
Jsme na Facebooku
Facebook

Náš obchod je na Facebooku. Přidejte si nás a mějte vždy ty nejnovější informace z našeho e-shopu!


   

 

Přihlašte se k odběru newsletteru, získáte IHNED

Slevu 100 Kč na Váš nákup
... a nezmeškejte žádnou akci!